SKOLŲ IŠIEŠKOJIMAS

Finansinių įsipareigojimų vykdymo procesai neretai pažeidžiami, todėl atsiranda skolų išieškojimo būtinybė. Skolos gali būti išieškomos ikiteisminiu būdu, tačiau pastarajam nepasiteisinus – pradedami teisminiai skolų išieškojimo veiksmai. Teisminis skolos išieškojimas reiškia kreipimąsi į teismą. Teisminį procesą verta pradėti tuo atveju, jei ikiteisminio skolos išieškojimo procedūra pasirodė neefektyvi arba skolininkas nesilaiko pasiekto susitarimo sąlygų.

Nusprendus išieškoti skolą – mes padedame Jums kreiptis į teismą:
Pateikiame pareiškimas dėl teismo įsakymo – tai supaprastintas procesas, kuris leidžia greitai ir su minimaliomis išlaidomis gauti vykdomąjį dokumentą priverstiniam skolos išieškojimui. Šiuo atveju teismas neskiria posėdžių bylos nagrinėjimui, teismo sprendimas yra priimamas teismui pateikto pareiškimo pagrindu.

Kai teismas patenkina ieškinį ir išduoda vykdomąjį raštą arba įsiteisėja teismo priimtas teismo įsakymas, galima kreiptis į antstolius su vykdomuoju dokumentu ir pradėti priverstinį skolos išieškojimą. Šiuo atveju, mes pateikiame vykdomuosius dokumentus antstoliams ir stebime išieškojimo proceso eigą.